🪛 SERVIS a SLUŽBY 💻
- ⚙️Servis tiskáren
- 🔧Servis počítačů a notebooků
- 📟Servis ručních skenerů
- 🪛Servis velkoformátových tiskáren, plotrů
- 🛡️Záruční opravy XEROX
- 🛡️Záruční opravy Brother
- ✅Pronájem tiskových řešení
- 💻Počítačové sestavy na míru
Rychlý kontakt
+420 373 033 078obchod, prodej tonerů, výdejní místo, servis, prodej náhradních dílůPo - Pá (8:00-16:00hod)obchod@copypartner.cz

- Úvod
- Komponenty
- Pevné disky
- WD GREEN SSD WDS240G3G0B 240GB Powered by SanDisk M.2 SATA, (R:545)
WD GREEN SSD WDS240G3G0B 240GB Powered by SanDisk M.2 SATA, (R:545)
- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
WD GREEN SSD WDS240G3G0B 240GB Powered by SanDisk M.2 SATA, (R:545)Skladem 1 ks2 099 Kč/ ks1 735 Kč bez DPH
Kompletní specifikace
WD Green™ SATA SSD M.2 2280
For use in laptops and desktop computers, WD Green SATA SSDs offer high performance and reliability to boost your daily computing activities. With comprehensive WD F.I.T. Lab™ certification, and available in 2.5”/7mm cased or M.2 2280 models, WD Green SATA solid state drives are compatible with most PCs. You can store with confidence thanks to the 3-year limited warranty, and get even more peace of mind and control by monitoring your storage with the free Western Digital SSD Dashboard
- SLC (single-level cell) caching boosts write performance to quickly perform everyday tasks.
- Shock-resistant and WD F.I.T. Lab™ certified for compatibility and reliability.
- Ultra-low power-draw so you can use your laptop PC for longer periods of time.
- Available in 2.5”/7mm cased and M.2 2280 form factors to accommodate most PCs.
- The free, downloadable Western Digital SSD Dashboard* lets you easily monitor the status of your drive.
- Includes a 3-year limited warranty1 so upgrading your storage is worry-free.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| PN | WDS240G3G0B |
| Capacity | 240 GB |
| Interface | M.2 2280 - SATA III 6 Gb/s |
| Performance | |
| Sequential read speed | 545 MB/s |
| Power | |
| Avg. Active Power | 60 mW |
| Max. Read Operating | 1,700 mW |
| Max. Write Operating | 1,700 mW |
| Slumber | 26 mW |
| DEVSLP | 10 mW |
| Realiability and environmental param | |
| MTBF | up to 1.0 M hours |
| Operating Temperatures | 0 - 70°C |
| Non-operating Temperatures | -55 - 85°C |
| Operating Vibration | 5.0 gRMS, 10-2000 Hz |
| Non-operating Vibration | 4.9 gRMS, 7-800 Hz |
| Shock | 1,500 G @ 0.5 msec half sine |
| Certifications | FCC, UL, TUV, KC, BSMI, VCCI, CE, Morocco, RCM, UKCA |
| Warranty | 3 years |
| Physical Dimensions | |
| Size | 80 x 22.0 x 1.5 mm |
| Weight | 5.10g, ± 0.5g |
Další návrhy










